O witrynie

O witrynie

O witrynie 150 150 Baza wiedzy o zrównoważonym biurze

Jasne, że jak biuro, to tylko zrównoważone. Jest XXI wiek.

Dobrze zaprojektowane biuro współpracuje ze swoimi użytkownikami. Zapewnia im komfort, pozytywnie wpływa na kreatywność, może wręcz poprawić zdrowie. Wszystko to podnosi kreatywność i produktywność pracowników oraz wzmacnia ich lojalność wobec pracodawcy. Wprowadzenie przyjaznych rozwiązań nie musi być wcale drogie i trudne. Jako przykład niech posłuży wstawienie do pomieszczenia większej liczby roślin, zmiana rozstawienia biurek czy zamiana automatu z batonikami na taki, który serwuje zdrowe przekąski. Warto jednak wziąć pod uwagę, jakie rośliny najlepiej oczyszczają powietrze, w jakich odległościach od okna i od siebie wzajemnie ustawić biurka i w jaki sposób możemy nakłonić pracowników do zmiany nawyków żywieniowych.

Przedstawiamy platformę zdrowebiuro.plgbc.org.pl, która zawiera odpowiedzi na powyższe i wiele innych istotnych pytań, a także ułatwi znalezienie rozwiązań w różnych obszarach funkcjonowania biura. Strona powstała we współpracy Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC z szeregiem ekspertów w wielu dziedzinach i stanowi kontynuację wydanego w 2018 roku raportu Zdrowe zielone biura.

Zebrane materiały zostały podzielone na dziesięć kategorii. Każda kategoria dzieli się na kilka kart, w których znajdują się wskazówki, przykłady rozwiązań, ich zalety i wady. Niezależnie od powyższego podziału, poszczególne zagadnienia zostały przyporządkowane do zastosowania w budynkach nowych lub/i istniejących, a także opisane przez kilka tagów, np. #zdrowie czy #produktywność. Publikacja-przewodnik Zdrowe zielone biuro: praktyczne rozwiązania służy przybliżeniu zakresu tematycznego kategorii i istoty problemu oraz przedstawieniu kart znajdujących się w każdej kategorii.

Z nadzieją, że zdrowebiuro.plgbc.org.pl stanie się bazą wielce pomocną dla wszystkich, którzy chcą, aby ich biuro było zrównoważone, gorąco zachęcamy do korzystania z niej i kontaktu z nami.

Zapraszamy do zapoznania się z kontynuacją projektu i do odwiedzenia strony https://lesswaste.plgbc.org.pl!